MALOWANIE PROSZKOWEOstatnim etapem technologicznym jest malowanie proszkowe. W firmie DABEW do tego procesu wykorzystywana jest jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie, w pełni automatyczna linia do malowania proszkowego, dzięki której nasze produkty są wyjątkowo estetyczne, a jednocześnie chronione przed korozją oraz czynnikami chemicznymi. Oferujemy malowanie proszkowe elementów aluminiowych, stalowych i ocynkowanych w trzech stopniach połysku oraz we wszystkich kolorach palety RAL.

Wykorzystywana technologia

Podstawą naszej malarni jest kabina SUPER CUBE firmy Wagner. Daje ona możliwość obróbki elementów o maksymalnej wielkości 300 cm x 80 cm x 200 cm. Kabina wyposażona jest w 8 pistoletów PEA-C4 XL 1,4 oraz 2 pistolety PEM-X1, koordynowane przez sterownik pistoletów automatycznych EPG S2. Dodatkowo zaawansowany system sterujący Profi Tech M z układem rozpoznającym detale pozwala pokryć każdy element w sposób powtarzalny powłoką malarską o jednakowych parametrach.
Do zapewnienia najwyższej trwałości farby stosujemy piec lakierniczy firmy BUDREM. Aby proces malowania był jak najbardziej ekonomiczny i ekologiczny wyposażyliśmy naszą kabinę w system odzysku Monocyklon o wysokim współczynniku separacji (96%), który zapewnia bardzo sprawny odzysk farby (16000 m3/h).

Szybciej, dokładniej i zdrowiej

W naszej Firmie bardzo starannie podchodzimy do etapów wykończeniowych i dlatego cały proces malowania poprzedzamy dodatkowymi zabiegami poprawiającymi czystość i przyczepność powierzchni takich jak mycie, fosforanowanie i pasywacja.