GIĘCIE CNCNajważniejszymi cechami wykorzystywanej w naszych maszynach techniki CNC są szybkość oraz wysoka precyzja działania, przy jednoczesnym zachowaniu powtarzalności elementów, również w przypadku kształtów o wysokim stopniu skomplikowania. Dodatkowo, tego typu maszyny pozwalają w prosty sposób zaprogramować proces produkcji, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko wystąpienia błędów, a Klient ma gwarancję, że obrabiane produkty będą wykonane z jednakową precyzją i powtarzalnością w całym zakresie serii produkcyjnej.Nasze rozwiązania

Technologie gięcia to jeden z bardziej skomplikowanych i wymagających, a jednocześnie powszechniejszych procesów w produkcji lekkich, użytkowych konstrukcji metalowych. Jest to etap bardzo ważny ze względu na konieczność zachowania najwyższych parametrów bezpieczeństwa i estetyki wytwarzanych i wykańczanych w ten sposób produktów. W DABEW posiadamy kilka maszyn do precyzyjnego gięcia zarówno blachy, jak i drutu. Są to prasy krawędziowe i centrum gięcia drutu.

Precyzja dzięki technologii

Wszystkie nasze urządzenia działają w oparciu o nowoczesne układy sterowania numerycznego (CNC). Daje to możliwość bardzo szybkiego, precyzyjnego i wysoce powtarzalnego wykonania skomplikowanych kształtów. Dzięki technologiom CNC możemy zagwarantować naszym Klientom identyczność asortymentu w ramach pełnych serii produkcyjnych oraz jego techniczną zgodność z projektem. Oczywistym atutem przebiegu całego etapu procesu gięcia za pomocą maszyn CNC jest krótki czas potrzebny na jego realizację. Gwarantują go dodatkowo wysokie kompetencje naszych wykwalifikowanych i doświadczonych operatorów.

Wykaz maszyn do gięcia CNC DABEW oraz zakres ich możliwości:

Maszyna do gięcia drutu

OMAS Typ CEB-110 CNC


Centrum gnące drut o średnicy od 3,00 mm do 10 mm. Idealnie sprawdza się do gięcia małych i średnich partii produktu.

Centrum gnące

SALVAGNINI P1


Centrum przeznaczone do zróżnicowanej produkcji paneli i części, umożliwiające gięcie w czasie krótszym niż 2 sekundy. Oferuje obróbkę arkusza do 1000 mm wraz z maksymalną przekątną obrotu 1600 mm. Największa możliwa grubość blachy to 1,50 mm przy wysokości 127 mm.

Prasa krawędziowa CNC

BAYKAL APHS 1250x40


Bardzo precyzyjne maszyny, przeznaczone do gięcia blach o długości do 3108 mm. Oferują największy wachlarz możliwości ze względu na zderzaki sterowane w sześciu osiach, które pozwalają na gięcie materiału na różnych płaszczyznach.

Zaginarka CNC

RAS 73.30 Flexibend


Zaginarka CNC Zaginarka CNC to idealne rozwiązanie w przypadku konieczności obsługi większych powierzchni. Maksymalna długość gięcia, jaką umożliwia urządzenie to 3200 mm przy grubości blachy do 3 mm.